21. – 22. týden

Čtvrtek 29. 5. 2014

Jak jsme varovali už několikrát, hrozba wahabismu v Evropě představuje čím dál větší bezpečnostní riziko. Neustále umělé vyživovaná hrozba si vezme životy tisíce Evropanů, Arabů a jakékoliv živé bytosti pro změnu společnosti a naplnění kapes zbrojařů. Tuhle hrozbu tentokrát vydal Výbor OSN pro sankce. Nová generace rekrutů funguje na sociálních sítích. Šéf výboru Gary Quinlan tvrdí, že vazby extrémistů mohou vést k vytvoření nových pan-arabských a pan-evropských sítí. (zdroj)

—————————————-

V rámci svých snah o kontrolu nad potravinami chce Brusel tentokrát zakázat zveřejňování data trvanlivosti.

brusel

———————————

Válečné běsnění Spojených států amerických nezná mezí.

Podle slov jistého amerického admirála USA zvažují nasazení raketových systémů do Pacifiku, aby „zvládaly hrozbu KLDR.“ Čína je ale proti. (zdroj)

Mezitím Obama prohlásil, že Amerika donutila Putina, který je „obklíčen NATO,“ změnit ukrajinský kurz. (zdroj)

Obama je také velice blízké schválení výcviku moderátních syrských rebelů americkou armádou na boj proti syrské vládě a Al-Kájdě. (zdroj)

————————————–

Ministr pro lidská práva, zbytečný post a zašívačka, dělá minimum pro osvobození unesených dětí. Místo toho se snaží prosadit jejich adopci homosexuálům.

nor

 

——————-

Český ministr obrany Martin Stropnický požaduje další 4 miliardy korun na obranu státu. Už tady jednou zaznělo, jak Stropnický využívá situace pro větší peníze a jenom pro to, aby se splnila očekávání NATO a USA.

str

 

Viz. také Vojenský konflikt v Evropě je možný a varovací doba klesá, řekl Stropnický.

——————————————————–

Středa 28. 5. 2014

Ukrajina zřejmě zkouší, co Rusko udělá. A tak doposud nezaplatila za plyn.

ukr

 

——————————–

Turecký premiér Erdogan se ukazuje v čím dál více diktátorštějším světle.

erd

 

——————————–

Zatímco generál podporovaný CIA a NATO Khalifa Haftar provádí v Libyi špinavou práci, zvláštní jednotky USA se tajně cvičí libyjská komanda. Kromě libyjských zvláštních jednotek si také vybrali vojáky Mauritánie, Nigeru a Mali. (zdroj) Všechno je pod zástěrkou „boje proti terorismu.“ To samé v podstatě dělá i Haftar…

———————————

Obama opět přilil benzín do ohně. Tvrdý jazyk ale ničemu nepomůže. Éra vojenských intervencí USA je u konce. Nastává doba, kdy národy tvoří různá uskupení, která pak válčí mezi sebou nebo proti jednomu nepříteli – střelí se do nohy samy ve jménu imperialismu.

ob

 

——————————–

Pondělí 26. 5. 2014

Všimli jste si poslední léta pomatenosti hmyzu, konkrétně vos a včel? Vše je dáno pesticidy.

včely

 

———————-

Skupina vědců ze švýcarského CERN vytvořila první email odolný špehování NSA. I kdyby to byla pravda, tak s postupem času by to prolomili. Za zkoušku to ale stojí, nemáme co ztratit. (zdroj)

—————–

Při pohledu na dnešní děti si člověk řekne: Co má za význam stát se zombie, když už jste dávno zombie? Už delší dobu koluje po internetu tohle video…

FB

 

————————-

Ve stejný den, kdy se na Ukrajině konaly předstírané volby na křeslo prezidenta, konaly se i volby o koryto starosty Kyjeva. Miláček neoconů Vitalij Kličko dostal přes 56% hlasů. Pražský primátor Hudeček a celá banda okolo TOP09 už určitě plánuje, jak Kyjevu poradit ve vedení města…(zdroj)

—————————

Neděle 25. 5. 2014

Jeden z keňských vrahů vojáky Lee Rugbyho, který byl loni zavražděn ve Woolwichi, byl pravděpodobně zachráněn před vězením MI5. Podle zprávy britských novin Daily Mail se britští poslanci začínají ptát, proč Michael Adebolajo nebyl v Keni zatčen, když se pokoušel připojit ke skupině Al-Shabab. Keňští činitelé jej ale museli propustit po tlaku od MI5. (zdroj)

———–

Poté, co Venezuela zrušila Palestincům víza, podepsala s palestinským prezidentem Mahmoudem Abbasem dohodu o poslání 240 tisíc barelů ropy a dieselu. (zdroj)

————-

Po podepsání dohod s Ruskem a vetování rezoluce RB OSN zažila Čína další teroristický útok od ujgurských extrémistů. Xinjiang tentokrát zažil 31 mrtvých a přes 90 zraněných. (zdroj)

——————-

Nigérie pomalu mizí z obrazu. Když Obama nařídil poslat do Čadu 80 vojáků na pomoc při hledání unesených školaček, Halliburton se snaží vyplatit Dicka Cheneyho z případu korupce. Cheney byl jako ředitel společnosti obviněn z uplácení činitelů 180 miliony dolarů za získání kontraktů v ceně 6 miliard dolarů. Tehdy se ještě o úplatky pokoušela firma Halliburtonu KBR. KBR se ke všemu přiznala a souhlasila se zaplacením pokuty ve výši 597 milionů dolarů. Dick Cheney byl ale obviněn a Halliburton s nigerijskými činiteli vyjednává o tom, že by ho vyplatil půl miliardou dolarů. (zdroj)

—————-

HAARP, projekt americké armády pro ovládání počasí, oficiálně končí. Pokusy s ionosférou budou ale pokračovat dál.

HAARP

 

———————————

Poté, co prohlásil, že by poslal NATO proti Rusku, prezident Zeman varoval před plynovou princeznou Julií Tymošenkovou, která stojí na stejné straně jako on.

zeman

 

————————————–

Visa a Mastercard nakonec ustupují Rusku. Ruský platební systém bude vytvořen tak či tak.

visa

——————————-

Dva odporné články na iDnes. Tito lidé nikdy nepřestanou.

Omyly nymfy ve střižně, aneb jak vzniká obrazová manipulace o Ukrajině

Putinovi spojenci míří do Bruselu. Úspěch nacionalistů potěší i Kreml

—————————–

Je někdo překvapen?

ukr

 

——————————

Čtvrtek 22. 5. 2014

Lháři vždy táhnou za jeden provaz. Česká televize odmítla vysvětlit, jak se tvoří zpravodajství o Ukrajině a poslanec za ANO Martin Komárek to interpretoval po svém…

ano

 

———————–

Zatímco brněnští zastupitelé schválili územní plány pro výstavbu skladu společnosti Amazon, ze kterého nepůjde zboží na český trh, ale do okolních států, v Německu už několikrát zaměstnanci Amazonu stávkovali kvůli špatným pracovním podmínkám. Jeden bývalý pracovník to shrnul pro blog Sebastiana Chuma.

amazon

A na druhé straně oceánu bylo v Chicagu zatčeno 138 lidí, kteří protestovali před centrálou McDonaldu. Demonstrující se sešli před každoročním setkání představitelů společnosti, aby vyslovili nesouhlas s pracovními podmínkami.

mcdonald

 

Vždycky mě zajímalo, kdo kupuje stále nová a nová auta. Je evidentní, že někteří lidé se snaží vnutit myšlenku, že auta táhnou ekonomiku. Ve skutečnosti jsou jich ale přebytky, protože není odbyt.

auta

 

——————————————-

Americký ministr zahraničí John Kerry opět vyhrožoval Venezuele sankcemi. Na větu „všechny možnosti jsou na stole“ by si měl dát copyright.

Středa 21. 5. 2014

Volby do Evropského parlamentu se blíží a politické strany dělají vše proto, aby potěšily velké pány. Propaganda a mozkový výplach se neprojevuje nikdy víc jak při volbách. Ondřej Liška by potřeboval navštívit psychiatra. 

10288714_10152421086869264_1048596584271994657_n

 

A tak vznikla parodie. Je opravdu těžké říct, zda je na obou fotkách někdo normální. Opravdu nastal čas zbavit se politických stran.

10373986_850572581623926_3254573204451350781_n

———————————–

Úterý 20. 5. 2014

Je nám neustále vkládáno do hlav, že nic jako mocenské skupiny neexistuje. Nedávno poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna knížeti Schwarzenbergovi vytýkal, že podporoval bombardování Srbska. A kníže na to odpověděl: „Rád bych prostřednictvím pana předsedajícího upozornil pana poslance Foldynu, že nasedl falešným informacím. Já jsem nikdy nepodporoval bombardování Srbska. Naopak, to si dobře pamatuju, těsně před tím, než to začalo, bylo zasedání Trilateral Commision ve Washingtonu a tehdy byli tři, bohužel pouze tři přítomní, kteří se postavili proti plánu zahájit bombardování Srbska. To byl, budete se divit, Henry Kiessinger, byl to nynější ministr zahraničí Království švédského Karl Bild a potom jsem byl já v té diskusi. Je něco jiného, když ta válka proběhla a Srbsko ztratilo nadvládu nad Kosovem a nebyla nejmenší naděje možnosti, že by ji získalo zpátky, že jsem uznal Kosovo jako nezávislou zem. Ale bombardování Srbska jsem opravdu nepodpořil. Děkuji mnohokrát.“

hájek

——————————-

Tvrzení, že tzv. ratingy nemají nic společného s politikou, je špatné.

rating

 

——————————–

Ukrajinský neonácek Dmytro Jaroš se připravuje ná válku. „Musíme spustit partyzánskou válku a využít krymsko-tatarský konflikt. Krym byl a zůstane ukrajinským. Bude to velká partyzánská válka dobrovolníků tvořených v Donbasu. Jeden batalion je připraven, Donbass 1, a vytváříme Dombass 2 a Dombass 3.“

jaroš

 

———————

Pondělí 19. 5. 2014

Manželka slovenského ministra zahraničí Miroslava Lajčáka podporovala ve státní televizi slovenský hokejový tým v amerických barvách….Lajčák si to odůvodnil po svém…

Lajčák

—-

Stydím se sdílet bulvár, ale někdy (jednou za čas) tam opravdu najdete zajímavé odkazy.

Narazil jsem na tuto starší zprávu z loňska, která předvídala začátek války proti živnostníkům a malým firmám. Ministr financí Andrej Babiš v Brně prohlásil: „Malé a střední podniky – to jsou klišé a kecy. My potřebujeme podporovat velký průmysl, který tu má tradici. Že pomáháte zakládat inovátorské firmy, to je super, ale je to na prd,“ ozřejmil podle MF Dnes Babiš situaci nebohému zástupci Jihomoravského inovačního centra, které pomáhá začínajícím společnostem. (pochází z loňska)

Ať žijí velké koncerny a nadnárodní firmy, které tu vyrobí maličkou součástku na vyvezení do větší země, která vydělá víc na celkovém produktu…A my utřeme hubu…A to nemluvě o tom, že živnostníkům chce zrušit slevy na daních….František Matějka to shrnul parádně. 

babiš

Reklamy