„Usvědčující“ nahrávka Kyjeva: Podle ruských expertů jde o podvrh

MH17

Nahrávka nahraná ukrajinskými bezpečnostními složkami na internet s údajným rozhovorem mezi bojovníky sebeobrany o zničení malajského letadla je podle expertů podvod.

Pásku studovala skupina expertů, která přišla k závěru, že se skládá z několika nesouvisejících nahrávek.

„Tato audionahrávka není kompletní soubor a skládá se z několika fragmentů.“ řekl Nikolaj Popov, uznávaný expert v analýze zvuku a hlasu.

Expert řekl, že první ze tří fragmentů ve které velitel milice Gorlovka Igor Bezler mluví o letadle sestřeleném bojovníky, nic neříká o typu letadla.

Na nahrávce je slyšet jméno města Yenakiyevo. Tohle město je ale asi 100 kilometrů od osady Snezhoye, kde malajský Boeing 777 havaroval.

Bezler řekl, že se rozhovor už udál, mluvil ale o sestřelení ukrajinského letadla milicí nad Yenakiyavem den před havárií malajského letadla.

Druhý fragment nahrávky se skládá ze tří kusů, byl ale představen jako jednotná audionahrávka. Spektrální a časová analýza ukázala, že dialog byl rozdělen do částí a pak spojen. Krátké pauzy naznačují hodně: audio soubor zachoval časové značky, které ukazují, že dialog byl spojen z různých epizod.

Jazyková analýza nahrávky také ukazuje, že lidé, kteří nahrávku zfalšovali, neměli dostatek materiálu a času.

A proto fragmenty sotva dávají smysl, spektrální obrázek audio materiálů se také liší.

Podle experta je nejvíce usvědčujícím momentem datum nahrávky – nahrávka jasně ukazuje, že byla vytvořena den před havárií letadla.

http://en.itar-tass.com/russia/741521

Reklamy

3 thoughts on “„Usvědčující“ nahrávka Kyjeva: Podle ruských expertů jde o podvrh

    • ale ale Milanko, dobre vies ako som to myslel. a pokial nie, blb tu bude niekto iny :-) mimochodom, dufam ze to sudruh Hubacek zmaze, kedze v pravidlach je zakazane urazat. a pravidla by mali platit pre vsetkych, nie len pre kritikov, vsak ano? tak sa ukaz, bud objektivny :-D

  1. a kde je ta nahravka? snad nemyslis tu z youtube, to by si si mal nastudovat, ako to funguje a ze ten jeden den posunu (navyse sa hybal aj celkovy cas, co je samo o sebe uz signalom, ze sa mylis) je v poriadku a nie je za tym ziadne sprisahanie USA.

    trosku viac investigativy a menej prepisovania sovietskych vladnych zdrojov (ktore uz z principu nemozu byt objektivne). ale vlastne preco sa namaham, ked ty si len plateny pisalek, vsak ano? :-D

Komentáře nejsou povoleny.